Twórcy programu

Kto się za tym kryje?

Arkadiusz Błażyca

Pomysłodawca projektu, rodzic, przedsiębiorca, inwestor, autor książek dla dzieci. Nosi dwie różne skarpetki, bo uważa, że można się od siebie różnić, a mimo to iść w tym samym kierunku. Jego misją jest popularyzacja przedsiębiorczości. Dąży do tego, aby edukacja finansowa, była tak oczywista, jak nauka czytania. Po co? Aby pieniądze same w sobie nie były sensem ani celem, a jedynie narzędziem, które pozwoli nam wieść dostatnie i szczęśliwe życie w zgodzie z własnymi wartościami.

Daria Bogacz

Anglistka, wykładowca Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, trener nauczycieli, trener-mentor logodydaktyki. Pasjonatka rozwoju osobistego i pracy z małymi dziećmi, wspiera swoich uczniów i studentów oraz ich rodziców i nauczycieli w rozwoju osobistym, ćwiczeniu kreatywności i samodzielnego myślenia. Autorka programów i materiałów dydaktycznych do nauki angielskiego. Prowadzi szkołę językową online. W wolnym czasie lubi pływać, jeździć na nartach, czytać i pisać. Kocha Bałtyk i kawę.

Katarzyna Ciupa-Wojtasik

Edukatorka w zakresie finansów, ekonomii i przedsiębiorczości, doradca zawodowy oraz przedsiębiorca. Prowadzi konto akademia_pieniadza na Instagramie i TikToku, gdzie dzieli się swoją finansową wiedzą. Stworzyła i prowadzi autorskie warsztaty z przedsiębiorczości dla dzieci od przedszkola aż po młodzież licealną. W wolnych chwilach biega (w październiku 2019r. ukończyła swój pierwszy MARATON), tańczy tango, zdrowo gotuje, czyta książki i udziela się w Toastmasters.

Łukasz Grygiel

Edukacją finansową dzieci i młodzieży zajmuje się od 2017 r. Zaczynał od prowadzenia bloga dla rodziców w tej tematyce, następnie prowadząc podcast. Będąc rodzicem wiedzę teoretyczną testuje w domu, ucząc swoje dzieci zaradności finansowej i postaw przedsiębiorczych. Z przyjemnością prowadzi także warsztaty z edukacji finansowej dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla dorosłych. Zawodowo przez ponad 12 lat związany był z bankowością, obecnie jako konsultant wspiera organizacje w obszarze CX.

Barbara Obruśnik

Nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej - pasjonatka zawodu. Autorka programu edukacji teatralnej “Bawimy się w teatr”. Od zawsze zachęca swoich uczniów do poznawania świata w sposób przedsiębiorczy, dzieląc się 26 letnim doświadczeniem w prowadzeniu firmy rodzinnej. W nauce kładzie nacisk na radość poznawania świata, kontekst i metody wzmacniania motywacji wewnętrznej uczniów. W wolnym czasie chodzi na spacery, jeździ na rowerze i czyta książki na temat rozwoju osobistego.